23 czerwca 2022 r. w oktawę Bożego Ciała i Krwi zakończyliśmy kolejny rok formacji we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca przy parafii św. Kazimierza Królewicza.

Po Mszy św. zeszliśmy do dolnego kościoła aby podziękować Bogu Najwyższemu i uwielbiać Go. Były także podziękowania za wierną formację uczestników, za służbę Pasterzowi, Administratorom, Animatorom, Scholi.

Więcej zdjęć w galerii.

22 maja 2022 byliśmy z pielgrzymką do Matki Bożej w Gietrzwałdzie - miejsce słynie z objawień Matki Bożej z 1877 r.
Rozpoczęliśmy Mszą świętą, przystanek przy źródełku i droga krzyżowa na wzgórzu naprzeciwko kościoła.
Zdjęcia w galerii.

od 1 kwietnia 2022 rozpoczęliśmy nowy podręcznik formacyjny. Przez kolejne tygodnie będziemy pochylać się nad modlitwą osobistą, uczyć się czym jest, jak ją pogłębić i od czego a raczej od Kogo wychodzi inicjatywa mojej modlitwy.

Konferencje dostępne są w zakładce Nagrania -> Audio -> Szkoła modlitwy osobistej

Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadający po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi.

Kol 3, 1-2

We czwartek 31 marca 2022 r. nasza Wspólnota zawierzyła się przez św. Józefa Jezusowi.
To uroczyste wydarzenie było zwieńczeniem rozważań z podręcznika formacyjnego "św. Józef Twój duchowy ojciec".

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. 25 marca 2022 po Drodze Krzyżowej dla młodzieży. Dolny kościół parafia św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku.

Wczoraj Prowincja białostocka przeżywała Szkołę Animatora przygotowaną i prowadzoną przez Asystenta Kościelnego, ks. Sławomira Piłaszewicza oraz przez Moderatorów Regionów i Prowincji.

„Pan przychodzi” formacja adwentowa Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca 2021

Do rozważania w soboty aby głębiej przeżyć niedziele w adwencie.

Plik pdf do pobrania.